producenci-dodatkow.pl

Wyroby jubilerskie sztuczne, albo też prawdziwe? Jakie z nich kupujemy częściej? Ten spór trwa już sporo czasu w tej branży. Teraz odważymy się rozprawić w tej kwestii. Choć temat nie jest aż tak łatwe jak mogłoby się zdawać. Powyżej wymienione gatunki wyrobów złotniczych mają ciekawe wady, ale także liczące się zalety noszenia.
Biżuteria prawdziwa – zazwyczaj produkuje się ją z czystego metalu. Dlatego właśnie pozostaje znacznie droższa. Produkuje się ją przetapiając rudy srebra. Pozostaje dużo dostojniejsza i właśnie przez to regularnie kupują ją klienci zamożniejsi. Również ważne jest lokalizacja jej prezentacji, zwykle są to galerie złotnicze. Jest odpowiedni wystawiona w podświetlonych, gablotach. W takcie jej kupna nierzadko otrzymamy eleganckie szkatułkę. W jubilerskim salonie pomoc na pewno będzie sympatyczniejsza i lepszej klasy. Wyroby jubilerskie prawdziwe o czym również nie powinniśmy zapominać, nie powodują uczuleń.
Sztuczna biżuteria – pozostaje najczęściej robiona ze stopów metali nieszlachetnych, a powleka się ją niedużą kożuchem srebra. Takie modele raczej w niekrótkim czasie niszczeją i klienci wyrzucają je. Ich największa zaleta to jak najbardziej niska wartość produkcji. Ze smutkiem stwierdzamy, że potrafi wywoływać reakcje alergiczne, najczęściej modele z domieszką chromu. Co ważne rodzaje biżuterii platerowane pozostają wybitnie śliczne ze względu na stop, zwyczajnie stanowczo łatwiej ją wyprodukować. Sety w tym wypadku najczęściej złożone są z 2 części – naszyjnika i bransoletki.
Kończąc biżuteria z metali szlachetnych pozostaje ładniej wykonana, a także nie wywołuje reakcji alergicznych. Jednak jest zdecydowanie więcej warta, ale także nie niszczy się aż tak szybko jak sztuczna. Z kolei linie biżuterii sztucznej pozostają oryginalniejsze i w niższej cenie. Który typ pozostaje lepszy? W naszej opinii biżuteria prawdziwa.

Producenci dodatkow